O Baronetu

Nakladatelství Baronet již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý výběr knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří románů plné romantiky. Kromě vydávání světově proslulých autorů a autorek se vám snažíme zpřístupnit co nejdříve díla nacházející se na nejvyšších příčkách zejména amerických žebříčků popularity, jako jsou bezkonkurenční romány Elle Kennedy, Erin Watt, Amandy Quick, Sylvie Day či J. R. Ward. K tomu vydáváme také slavnou sci-fi sérii Duna a v naší nabídce najdete i thrillery a detektivky.

A moc dobře víme, že člověk si chce u čtení i odpočinout, neřešit každodenní problémy a trochu se zasnít a odreagovat. Protože přesně to od čtení chce i my v redakci – a tomu se samozřejmě snažíme přizpůsobit i výběr knih. Takže proč se netoulat s mladým milionářem po Manhattanu, nezapotit se s mladým hokejistou, neužívat si krásy Anglie minulého století nebo proč nehodit všechny starosti za hlavu a užívat si s dokonalým doktorem Vánoce v horském srubu? Takže se pohodlně usaďte a zcela se poddejte úžasným příběhům.

Redakce

Michal Kolezsar
šéfredaktor

Psát, že jsem vždycky rád četl knihy, by bylo nošením dříví do lesa. Takže raději řeknu, že knihy pro mě už odmala představovaly způsob, jak se přenést do jiného světa, jak být během pár dní na desítkách různých míst, jak prožít to, co v běžném životě nikdy neprožijete, a samozřejmě způsob, jak se dozvědět spoustu nových věcí. A práce s knihami mě baví i po těch téměř dvanácti letech, co sedím na své milované sesli v rohu kanceláře a den co den se věnuji redakcím a korekturám, vybírám další a další knihy, které podle mě stojí za to, aby vyšly v češtině, a setkávám se se čtenáři, kteří mi svým nadšením a optimismem vždy dodají spoustu energie a utvrdí mě v tom, že většina lidí je skvělá!

[email protected]