Poldark - Cizinec z moře


Winston Graham

Roku 1810 v Evropě zuří válka a Demelza Poldarková netrpělivě čeká na návrat svého manžela Rosse, který bojuje s Wellingtonovou armádou v Portugalsku. Jejich děti již dospěly a začínají si hledat místo v životě. Klíčem k jejich vstupu do nového světa lásky a nebezpečí se stává mladý muž Stephen Carrington, jehož Jeremy zachrání před jistou smrtí během plavby na moři a který posléze zásadně ovlivní životy všech členů v domácnosti Poldarkových.

Jeremy a Clowance dospěli v citlivé, charismatické mladé lidi. Technicky nadaný Jeremy se vážně zajímá o parní stroje a prožívá lásku, která podle všeho nemá budoucnost, a z Clowance se stává obletovaná dívka na vdávání, v mnohém podobná své matce Demelze. Oba upřímně milují své rodiče, ale především vztah mezi Jeremym a Rossem je z obou stran poznamenaný plachostí, která je důsledkem Rossových častých cest do Londýna nebo do ciziny, kde plní různé mise v zájmu Koruny.

K důležitému životnímu rozhodnutí spějí i Rossův odvěký nepřítel, ovdovělý George Warleggan, a synovec Geoffrey Charles Poldark.

Číst více
449 Kč Doporučená cena knihy
V prodeji

Další tituly z řady "Poldark"

Detailní informace

Počet stran 480
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.03.2019
Formát 137x207 mm
Hmotnost 0,518 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 8
Řady Poldark
Původní název Poldark 8 - The Stranger from the Sea
Překladatel Ludmila Havlíková
EAN 9788026912910
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem