Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové


Stephanie Laurens

Uznávaná autorka historických romancí Stephanie Laurens přináší další milý příběh z dávných Vánoc na britském venkově, kde ve vzájemném souznění a respektu žije lady Therese Osbaldestoneová s obyvateli vesničky Little Moseley.

I letos v předvánočním čase ji potěšil příjezd vnoučat Jamieho, George a Lottie, kteří zde rádi s místními obyvateli trávili dobu příprav k nejkrásnějším svátkům v roce. Letos se k nim připojila nejen Melissa, dcera Theresiny starší dcery, ale i její sestra Amanda.

Pětice dětí se s nadšením zapojila do tradičních vesnických akcí. Letos se Therese rozhodla nabídnout nové rozptýlení – švestkové pudinky, které s kuchařkami chtěla napéct pro celou vesnici. Ovšem při čištění pencí z vesnické sbírky, jež se zapékaly do pudinků pro štěstí, se objevily tři podivné plíšky. Reverend Colebatch pozval na poradu profesora Webstera z Oxfordu, jenž potvrdil, že jde o římské mince a svědčí o přítomnosti pokladu z římských dob v blízkém okolí vesnice.

Profesor Webster zůstane s neteří na čas ve vesnici pro případ, že by pátrači poklad objevili.

Bylo to však složité. Děti společně s pěticí mladíků ze sousedního sídla pročesávaly okolní lesy, zda nenajdou stopy po pokladu, a vyptávaly se všech lidí ve vesnici, ale o mincích nikdo nevěděl.

Naštěstí potkají Calluma Harrise, jenž se na antické starožitnosti přímo specializuje. Jeho rady všem připadají rozumné, zvlášť když on sám začne pročítat literaturu v knihovnách okolních sídel, zda nenarazí na písemnou zmínku o římském osídlení.

Dny však ubíhají a štěstí pátračům nepřeje.

Při společných pěveckých zkouškách v kostele nikomu neujde, že mezi Honor a Callumem přeskočila jiskra; románek se však nemůže rozvíjet svobodně, protože s Callumem by se nejdřív musel usmířit Honořin strýc profesor Webster.

Therese Osbaldestoneová se rozhodne, že i tentokrát trochu pomůže osudu, aby mladí lidé mohli jít za hlasem svého srdce.

Čas se krátí; nepotrvá dlouho, a děti i řada ostatních hledačů pokladu z vesnice odjedou strávit Vánoce se svými rodinami.

Stihnou do té doby objevit vzácný římský poklad?

A stihnou si Callum s Honor vyznat lásku a usmířit profesora Webstera?

Tento příběh o pokladu z dávné minulosti i přítomné lásce patří do řady romantických příběhů oblíbené autorky.

Číst více
299 Kč Doporučená cena knihy
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 06.10.2021
Formát 131x205 mm
Hmotnost 0,376 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 3
Původní název Lady Osbaldestone´s Plum Puddings
Překladatel Petra Klůfová
EAN 9788026916765
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem