Co je třeba vědět před čtením série Vězeňský tábor

Baronetky

Co je třeba vědět před čtením série Vězeňský tábor Co je třeba vědět před čtením série Vězeňský tábor

Chcete začít se světem Bratrstva, ale kmenová série je pro vás moc obsáhlá? Nemůžete sehnat předchozí díly a přesto toužíte sérii poznat?

Vězeňský tábor, na rozdíl od Odkazu Bratrstva Černé dýky, lze relativně číst samostatně. Události v této sérii sice volně navazují na originální dějovou linku, ale nejsou tak pevně provázané jako je tomu v Odkazu. Bratrstvo je svět jehož události se proplétají a navazují jedna na druhou. Vřele tedy doporučuji, pokud máte tu možnost, přečtěte si nejméně prvních pět knih. Ty vám přiblíží nejen celý svět, základní události, postavy a děj, ale zároveň se budete orientovat v příběhu mnohem lépe.

Ideální je mít přečteno dílů více. Pokud se totiž v budoucnu rozhodnete vrátit k původnímu Bratrstvu, hrozí vám, že si v sérii Vězeňský tábor vyspoilerujete značné množství událostí z předchozích knih. V případě že se spoilery nemáte problém se můžete do série s klidným srdcem pustit. Přesto se neobejdete bez některých informací k ději předcházejících dílů.

Každá kniha obsahuje slovníček pojmů, který vám velmi usnadní orientaci v příběhu, jelikož autorka vytvořila celistvý svět, který má vlastní zákony, hierarchii a politiku. V následujících odstavcích bude přiblížení předchozích událostí. Pokud tedy plánujete číst originální sérii, můžete si některé klíčové události prozradit.

Pozor! Tato část obsahuje spoilery k předchozím knihám.

Vězeňský tábor se odehrává pár let po událostech Bratrstva. Wrath, Slepý král, jak mu přezdívají, se konečně ujal vlády. Po nájezdech Vyhlazovací společnosti (úhlavní nepřítel upíří rasy), která zlikvidovala a zavraždila většinu prohnilé Glymery (upíří šlechta) i neurozených, se pokouší postavit svou rasu opět na nohy. Společně s elitní skupinou válečníků se snaží zachránit, co zbylo z jejich světa. Předělat zpátečnické, zastaralé smýšlení šlechty a zrušit staré pořádky, které z žen dělaly pouhé zboží, čistota krve byla nadevše a chudí neměli právo téměř na nic. Snaží se napravit vše, co zkorumpovaná Glymera během staletí vytvořila, udržovala a podporovala.

Dějová linie se odehrává v současnosti, přesto upíří rasa dlouho udržovala způsoby z dob minulých. První díl Vězeňského tábora, Šakal, má spojitost s jedním z původních Bratrů Rhagem. Bratrsvo odhalí další utajovanou odpornost, kterou Glymera během své chvíle u moci stvořila. Přísně střežené zařízení, kam zavírali nejen zločince, ale i nevinné. Nevinné, kteří jim nějakým způsobem překáželi. Nevinné, kterých bylo třeba se zbavit. Nevinné, které obvinili ze zvěrstev, které nikdy nespáchali.

Postavy z předchozích knih, na které narazíte:

 • Wrath a Beth – Slepý král a jeho shellan (družka), lidská a upíří míšenka
 • Rhage a Mary – člen Bratrstva a jeho lidská žena
 • Butch a Marrisa – bývalý policista, kamarád Beth a jeho družka
 • Zsadist a Bella – člen Bratrstva a jeho družka
 • Phury a Cormia – člen Bratrstva, Zsadistovo dvojče a jeho družka (bývalá Vyvolená)
 • Vishous a Jane – člen Bratrstva, potomek Stvořitelky, má nadpřirozené schopnosti. Jane je bývalá lidská doktorka, Vishousova družka. Zemřela, ale byla přivedena zpět jako duch. Jediný, kdo se jí může dotknout je právě Vishous.
 • Daris – otec Beth, člen Bratrstva, zemřel v prvním díle
 • Tohr – člen Bratrstva
 • John a Xhex – John je nevlastní bratr Beth, Xhex je jeho družka (symphant – další odnož upíří rasy)
 • Blay a Qhuinn – Johnovi přátelé, absolvovali výcvik na členy Bratrstva. Jsou také životní partneři a nejlepší přátelé Johna.

Toto jsou jen základní postavy z minulých dílů, které ve Vězeňském táboře můžete potkat. Svět upírů z Bratrstva má ještě pár důležitých věcí, které je dobré vědět: 

 • Upíři se sice živí krví, ale pouze od vlastního druhu opačného pohlaví.
 • Pokud se jim povede najít „družku“ jsou velmi majetničtí a pokud družka zemře, prakticky zešílí. Zlomí je to a málo kdy se vrátí k původnímu životu.
 • Upíří ženy mají velkou úmrtnost během porodu a nikdo neví proč. Zároveň je pro ně možné otěhotnět pouze v „období potřeby“, které přichází jednou za 5 až 10 let. V té chvílí se jí zblázní hormony, trpí velkými bolestmi a ulevit jí může pouze muž, který jí poslouží. Velké množství žen však volí druhou možnost, kterou je silné morfium tlumící bolest.

Toto jsou základní informace, které vám trochu usnadní porozumět Vězeňskému táboru pokud nemáte možnost číst předcházející série.