Jak číst knihy J. R. Ward?

Baronetky

Jak číst knihy J. R. Ward? Jak číst knihy J. R. Ward?

J. R. Ward věrným čtenářkám Baronetu není třeba nějak obsáhle představovat. Je autorkou nejen upíří urban fantasy série Bratrstvo Černé dýky, kterou Baronet vydává již od roku 2013, ale je rovněž autorkou velkého množství dalších romantických knih.

V Baronetu je autorka známější právě díky Bratrstvu, které má dílů a navazujících sérií už tolik, že může být matoucí, jak takové obsáhlé universum a vytvořený knižní svět vlastně číst. Pokud jste s králem a bratry od začátku, tak určitý přehled máte, ale pokud vás série zaujala až teď, určitě oceníte malý návod, jak je vhodné číst knihy po sobě, na co která série navazuje apod.

Věřte mi, že minimálně prvních 10 knih Bratrstva si chcete přečíst! Protože tohle nejsou jen tak ledajací upíři. Tihle chlápci jsou nebezpeční až do morku kostí, milují své ženy zdrcujícím způsobem, jsou ochotni pro ně zemřít a zároveň jsou jednou z posledních bariér mezi nebezpečnými tvory, kteří mohou zničit lidstvo.

Vytvořila jsem pro vás chronologický seznam, jak číst svět Bratrstva, aby na vás nevyskočil nějaký ten spoiler nebo naopak nějaký podstatný detail nebyl vynechaný.

1. Milenec z temnot (Wrath - Beth)

2. Milenec z věčnosti (Rhage - Mary)

3. Probuzený milenec (Zsadist - Bella)

4. Nalezený milenec (Buch - Marisa)

5. Nespoutaný milenec (Vishous – Jane)

6. Vyvolený milenec (Phury – Cormia)

6,5. Bratrstvo Černé dýky: Průvodce (obsahuje novelku se Zsadistem, kterou vážně chcete číst)

Těchto 6 knih + povídka tvoří základ, který opravdu nesmíte vynechat, pokud chcete Bratrstvo číst. Teď se nám čtecí pořádek trochu zkomplikuje, protože svět Bratrů se začne prolínat s autorčinou další sérií Padlí andělé. Prozatím je číst nemusíte, ale pokud se rozhodnete v Bratrstvu pokračovat, je dobré mít přečtený aspoň první díl – Chamtivost. Ale jedeme dál.

7. Pomstěný milenec (Rehvenge - Ehlena)

8. Milenec jen můj (John - Xhex)

9. Milenka pout zbavená (Payne - Manny)

10. Znovuzrozený milenec (Tohrment - Autumn)

11. Vytoužený milenec (Qhuinn - Blaylock)

12. Král (Wrath – Beth) – tento díl je zlomový v mnoha ohledech

13. Prokletý milenec (Trez – Selena)

Až sem je čtecí pořádek série snadný, prostě jdete chronologicky, jak Baronet knihy vydával. Teď se nám čtecí pořádek rozroste o navazující sérii Odkaz Bratrstva Černé dýky.

14. Polibek krve (Odkaz)

15. Bestie

16. Přísaha krve (Odkaz)

17. Vyvolená

18. Zběsilost krve (Odkaz)

19. Zloděj

20. Zajatec noci (povídka)

21. Spasitel

22. Pravda krve (Odkaz)

23. Kde tě najde zima (v knize Zajatec noci)

24. Hříšník

Odkaz Bratrstva má čtyři díly a po Hříšníkovi nám začnou do čtecího pořádku vstupovat další navazující série: Vězeňský tábor a Doupě vlkanů. 

25. Šakal (Tábor)

26. Odhalený milenec

27. Území vlků (Doupě)

28. Vlk (Tábor)

29. Procitlý milenec

30. Zmije (Tábor)

Zmije je aktuálně poslední knihou, která v českém překladu vyšla. Svět Bratrstva dál pokračuje 21. a 22. dílem Bratrstva, a dalšími díly Vlkanů. Ano, tenhle svět je obsáhlý, ale stojí za přečtení.