Jak ulovit Bostonské krásky?

Šéfredaktor

Jak jste si už asi stačili všimnout, je konec ledna. Popravdě ani nevím, jak se to stalo, protože mám dojem, že ještě předevčírem jsem balil vánoční dárky a včera jsem naléval víno k silvestrovskému přípitku. Asi nějaká časová anomálie, která se nedá vysvětlit. Nebo prostě leden tak strašně moc rychle utekl. Co vám budu nalhávat, četl jsem jako divý, vybíral jsem nové tituly… ale jedna série se mi opravdu dostala pod kůži – Boston Belles.

Pokud jste už četli první díl s názvem Lovec, asi víte, o čem mluvím. Hlavní hrdina Hunter trochu ulítl (pokud se to tak dá kulantně říct), a tak mu byla přidělena Sailor, aby na něj půlroku dohlížela. Nicméně mně teď v hlavě mnohem víc leží druhý díl s názvem Mizera. (A teď pozor, budu trochu spoilerovat!) I v něm se sice setkáváme se Sailor a Hunterem, ale jen jako s vedlejší dvojicí, protože na scénu nastupují dva noví hrdinové. Pamatujete si na Hunterova staršího bratra Cilliana? Dědice rodinného impéria, toho, který chce posunout firmu na novou úroveň a kráčí kvůli tomu (skoro doslova) přes mrtvoly. Toho, kterého všechna média mají za největšího padoucha, jenž z legrace po večerech topí koťátka, štěňátka, slůňátka a další -átka. A tento údajný padouch před pár lety zachránil Persephoně život (i když se u toho tvářil dost otráveně a spíš vypadal, že by raději pozoroval její smrtelný chrapot). A po pár letech se milá Persephona ocitne v ohrožení života podruhé – její manžel od ní uteče a zmizí beze stopy. Co však naopak nezmizí, jsou jeho dluhy… a vymahači chtějí peníze po jeho ženě. A řešení jsou jen tři: peníze (které nemá) jim za manžela vrátí, odpracuje si manželův dluh v místním bordelu (to ani náhodou), nebo ji zabijou a bude sloužit jako odstrašující příklad ostatním dlužníkům (no, to by bylo také docela nemilé). A pak ji napadne ještě jedno zoufalé řešení: Požádat o pomoc Cilliana, protože co je pro jednoho z nejbohatších lidí v USA nějakých sto tisíc?!

On kupodivu souhlasí, jenže zároveň nikdy nedělá laskavosti zadarmo. A jelikož právě potřebuje hodnou a reprezentativní ženušku, aby si u médií vylepšil vlastní pošramocený obraz, dá jí nabídku, která se (ne)odmítá. Zbaví ji všech problémů, ale ona se stane jeho ženou a jejich vztah bude mít pevně daná pravidla – žádné city, sex jen kvůli zplození potomka a její bezvýhradnou podřízenost. A ano, máte pravdu, prostě bude hračkou v jeho rukách, se kterou si bude moct dělat, co se mu jen zlíbí. Smůla, že Cillian zapomněl na jeden malý detail. Persephona nebyla pouze bohyní jara, byla také královnou smrti. A role poslušné manželky nikdy nebyla pro ni. A tak nás čeká kniha plná emocí, zvratů, společných úletů a možná i happy endu, kdy střídavě nevíte, jestli oba hlavní hrdiny milujete, nebo je nenávidíte. Kdy je v duchu prosíte, ať konečně přestanou hrát ty hry (které vás ve skutečnosti ale hrozně baví) a začnou se chovat alespoň trochu normálně… A pak samozřejmě ten konec… To je prostě… nepopsatelné. 😊

Určitě si Mizeru přečtěte, stojí to za to a vychází už na začátku března. A dobrá zpráva je, že se můžete těšit i na třetí a čtvrtý díl, kde se setkáte s dalšími hrdiny téhle skvělé série – Samem, Devonem, Emmabelle a Aisling.

Mějte se a hodně čtěte!