Beze spánku


Amanda Quick

Jedna noc dokáže změnit vše!

Amanda Quick přichází s prvním dílem nové vzrušující trilogie o ztracené noci, která navždy změnila tři ženy – ale na kterou si žádná z nich nepamatuje.

Před sedmi měsíci se Pallas Llewellynová, Talia Marchová a Amelia Riversová ještě neznaly, až do toho osudného pobytu v Hotelu Lucent Springs. Budova byla částečně zničena při zemětřesení a požáru, ale ženy si na dobu strávenou v ní vůbec nepamatují. Nyní, jako blízké přítelkyně, spolu natáčejí podcast s názvem Případy ztracené noci, v němž vyšetřují odložené případy, a doufají, že najdou další osoby, které snad mají podobné zážitky jako ony – zážitky, které podpořily paranormální schopnosti, jež každá z nich už měla.

Poté co obdrží tip na podcast, Pallas odcestuje do malého univerzitního městečka Carnelian v Kalifornii, aby prozkoumala opuštěnou psychiatrickou léčebnu. Otřesená temnou energií, kterou v budově vycítí, raději uprchne, když vtom ji zastaví jakási tmavá postava – z níž se vyklube záhadný informátor, který ji na ústav upozornil.

Ambrose Drake si je jistý, že se stal svědkem vraždy, ale jelikož nemá žádný důkaz, všichni si myslí, že jen trpí halucinacemi způsobenými extrémní spánkovou deprivací. Ambrose však ví, že se v Carnelianském spánkovém institutu stalo něco strašného tu noc, kdy tam byl. Sám však nedokáže najít žádný důkaz, a tak požádá Pallas o pomoc. Vzápětí Pallas zjišťuje, že i Ambrose přišel o noc, na kterou si nedokáže vzpomenout – a která možná nějak souvisí s tím, co se stalo Pallas.

Pallas a Ambrose se pustí do vyšetřování, a i když jsou obyvatelé městečka ochotní podělit se s nimi o to, co vědí, ukáže se, že někteří lidé z nich zas tak nadšení nejsou – a někdo je ochotný zabíjet, jen aby zabránil pravdě vyjít na světlo.

Číst více
429 Kč Doporučená cena knihy
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 312
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.03.2024
Formát 120x195 mm
Hmotnost 0,371 kg
Jazyk čeština
Původní název Sleep No More
Původní jazyk angličtina
Překladatel Daniela Čermáková
EAN 9788026922933
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Amanda Quick Amanda Quick

Amanda Quick


Amanda Quick – Jayne Ann Castle Krentz – se narodila v roce 1948 v Kalifornii, vystudovala historii na univerzitě v Santa Cruz a magisterský titul z oboru knihovnictví získala v San Jose. Tam potkala svého budoucího manžela, inženýra Franka Krentze. Než začala psát své první romance, pracovala v univerzitní knihovně. Později se Krentzovi přestěhovali do Seattlu, kde žijí dodnes. Autorka, již dlouho považovaná za jednu z prvních dam romantické literatury, používala až sedm pseudonymů, v současné době se omezuje na tři – pod svým jménem Jayne Ann Krentz píše romány ze současnosti, romány odehrávající se v budoucnosti podepisuje svým dívčím jménem Jayne Castle, ale mezi čtenáři jsou nejoblíbenější její historizující romány uváděné pod pseudonymem Amanda Quick. Její příběhy, obvykle obsahující tajemnou zápletku, se prodávají více než skvěle – celkový náklad jejích knížek už překročil magickou hranici 35 milionů výtisků. Autorka zastává názor, že romantické příběhy tvoří v literatuře podmanivý, a proto velice důležitý prvek. Zejména pak historické příběhy o lásce, které naplňují samu podstatu slova „romantický“.

Zobrazit profil autora