Jak se orientovat v knihách Melanie Moreland a v jakém pořadí je číst?

Baronetky

Melanie Moreland patří již k takovým stálicím nakladatelství Baronet. Poprvé se čtenáři s jejími knihami mohli seznámit v roce 2019, kdy vyšla kniha Kontrakt. Od té doby u nás vyšlo hned několik samostatných knih i sérií.

Melanie Moreland je typická svými romancemi pro ženy, které většinou mají nádherný, až pohádkový příběh, ale zároveň jsou také pořádně pikantní. Autorka ve svých knihách vyzdvihuje lásku, rodinu a dobré jídlo. Pokud již máte s Melanií nějakou zkušenost, tak jistě víte, o čem mluvím. Pokud však stále váháte a výše zmíněné vás oslovilo, tak si tyhle romantické příběhy rozhodně nenechte ujít.

Vzhledem k množství vydaných knih ale můžete trochu tápat v tom, kterou z nich začít. U samostatných knih, které na sebe nenavazují, je samozřejmě celkem jedno, po které sáhnete první. Oříšek nastává u sérií, které na sebe navazují a také se vzájemně prolínají. Takže pozor, není jedno, kterou knihou začnete! Mohli byste si totiž zbytečně prozradit některé části děje jiného příběhu. A to by byla velká škoda, protože byste se ochudili o zážitek ze čtení. Jak tedy knihy Melanie Moreland číst?

Připravila jsem si pro vás seznam, jak jdou jednotlivé knihy za sebou. Navazující a vzájemně prolínající se série jsou Kontrakt, Vested Interest a Vested Interest: ABC Corp., přičemž série Vested Interest: ABC Corp. je o druhé generaci, tedy o potomcích hlavních hrdinů sérií Kontrakt a Vested Interest. Knihy čtěte v následujícím pořadí:

 1. Kontrakt – série Kontrakt, příběh Richarda VanRyana a Katy Elliotové
 2. Bentley – série Vested Interest, příběh Bentleyho Ridge a Emmy Harrisové
 3. Aiden – série Vested Interest, příběh Aidana Callaghana a Cami Wilsonové
 4. Maddox – série Vested Interest, příběh Maddoxe Rileyho a Dee Wilsonové
 5. Reid – série Vested Interest, příběh Reida Matthewse a Beccy Holdenové
 6. Kontrakt 2 – série Kontrakt, pokračování příběhu Richarda VanRyana a Katy Elliotové
 7. Van – série Vested Interest, příběh Vana Morrisona a Liv Rourkeové
 8. Halton – série Vested Interest, příběh Haltona Smitherse a Fee Hutchingsové
 9. Sandy – série Vested Interest, příběh Sandy Prestonové a Jordana Hayese
 10. Svatba o Vánocích – série Vested Interest: ABC Corp., příběh Addison Ridgeové a Braydana Rileyho
 11. Grace, moje spása – série Vested Interest: ABC Corp., příběh Grace VanRyanové a Jaxsona Richardse
 12. Ronanovo srdce – série Vested Interest: ABC Corp., příběh Ronana Callaghana a Beth Jonesové
 13. Láska s Liamem – série Vested Interest: ABC Corp., příběh Liama Callaghana a Paige Wintersové
 14. Čas pro Avu – série Vested Interest: ABC Corp., příběh Avy Callaghanové a Huntera Owense

Na únor 2024 vyjde třetí díl série Kontrakt, která bude v tomto čtecím pořádku číslem 15.

Pokud již máte série rozečtené a víte, který příběh následuje, tak možná řešíte jiný problém. Čím více totiž čtenář postupuje v rámci všech příběhů, tím více postav se k celé už tak opravdu hodně velké rodině přidává. Přiznám se, že i já občas bojuji se všemi těmi jmény a váhám, kdo ke komu patří. Čí dcera je Ava? Kdo má za manželku Emmy? Těch postav je totiž tak moc, že by k nim člověk potřeboval tahák. A právě proto jsem si pro vás, drazí čtenáři, připravila rodokmen, kde najdete rodiny a rodinné vazby všech postav z výše uvedených dílů. Snad vám to pomůže v lepší orientaci a vy si tak snáz vychutnáte celý požitek ze čtení.