Vánoční

Šéfredaktor

Když jsem tak o víkendu pošestnácté odhazoval hromady sněhu, uvědomil jsem si, že už je to téměř půlrok, co jsem nastoupil do Baronetu. A ano, vím, že proti našim věrným čtenářkám jsem takový vykulený junior, ale i tak mě trochu zaskočilo, jak strašně rychle to uteklo. Nejspíš je to tím, že se stále něco dělo a člověk se zrovna nenudil. Musím přiznat, že jsem skočil rovnýma nohama do neznámých vod (i když přechod od young adult knih k produkci Baronetu nebyl až tak velký, jak jsem se původně obával). A tak jsem hned o prázdninách začal načítat, co se jen dalo.

Nejdřív jsem si Uletěl na dva týdny, pak se ze mě stal trochu Pan náladový, protože jsem měl Jedinou šanci dokázat, že jsem ten pravý. Hrál jsem si na ostří nože a tu chvíli jsem si připadal jako Lovec, protože jsem byl Tak blízko u Hraběte pro Elizu. A to ani nemluvím o tom, že moc dobře vím, že je nutné udělat Vše pro lásku, protože Mé srdce si tě najde. A jak se pomalu blíží Vánoce, mám Vánoční přání, abychom Se sešli pod jmelím a prožili Vánoce mezi knihami.

Prostě to byl skvělý čtecí maraton, který jsem si nemírně užil, protože, co si budeme povídat, tyhle knihy jsou prostě takové guilty pleasure, strašně dobře se čtou a čas s nimi šíleně rychle utíká. A alespoň pro mě je to skvělá forma relaxace a drobného úniku z reality. A navíc z nich člověk načerpá spoustu inspirace :-)

Nicméně, co mě překvapilo ještě mnohem víc, jste byli VY – naše čtenářky a naši čtenáři. Myslím, že málokteré nakladatelství se může pochlubit tak úžasnou a angažovanou komunitou, která kolem něj vznikla, která je nesmírně aktivní, posílá nám své tipy na knihy, píše rukopisy, zapojuje se do soutěží a hlasování, reaguje u každého příspěvku na sociálních sítích… a já jsem za to opravdu rád, protože přesně tohle je to, co dává mé práci smysl – vědomí, že čtenáře knihy baví, že je čtou s nadšením, že jimi žijí. A pevně doufám, že v tom budete pokračovat i v příštích letech.

A co nás společně čeká v příštím roce? Musím říct, že to zase bude opravdová jízda, protože plánujeme spoustu skvělých knih – samozřejmě nemůžu vyjmenovat všechny, takže zmíním jen pár z nich. Osobně se opravdu velmi těším na první díl nové série od Lexi Ryan s názvem The Wrong Kind of Love, Pravidla randění autorské dvojice Penelope Ward a Vi Keeland, zamiloval jsem si Mizeru od L. J. Shen… A jelikož mám rád i historické romance, určitě doporučuji Popelku z knihkupectví Laury Lee Guhrke nebo celou sérii Čekanky Lisy Kleypas, jejíž poslední dva díly vyjdou v první polovině roku. A samozřejmě nesmím zapomenout ani na Rogue skvělé (a nesmírně plodné) Elle Kennedy. Samozřejmě knih bude mnohem víc, mimo jiné i nové vydání celé (a již nedostupné) série The Royals.

A jelikož se pomalu, ale jistě blíží Vánoce a konec roku, chtěl bych ještě poděkovat. Poděkovat všem čtenářům a čtenářkám, kteří mi dodáváte energii a díky vám každé ráno nadšeně vstávám do práce. Všem překladatelům a překladatelkám, redaktorům a redaktorkám, korektorům a korektorkám, grafikům a grafičkám, ilustrátorům a ilustrátorkám – všichni děláte skvělou práci a bez vás by to prostě nešlo!!!

Takže užívejte si advent, výjimečně snad chvíli na sněhu, ať vás o Vánocích nic nerozhodí (nebo nic, co by nespravila sklenička/lahev vína), přežijte všechny návštěvy (třeba s vínem v ruce) a pořádně oslavte silvestra (nebo alespoň vydržte do půlnoci). A pevně doufám, že v novém roce se s co nejvíce z vás setkám osobně.

Mějte se krásně a hodně čtěte!