Nejoblíbenější témata v baronetkách

Baronetky

Nejoblíbenější témata v baronetkách Nejoblíbenější témata v baronetkách

Každý čtenář baronetek má v knihách svá oblíbená témata jako například neplánované těhotenství, dohodnutý sňatek nebo nucená blízkost. Někdo si rád přečte knihu, ve které se děj odehrává na maloměstě, někdo zase radši sáhne po knize z rušného New Yorku. Můžete se podívat do světa královské rodiny, kde se třeba princezna zamiluje do svého bodyguarda anebo do kancelářského prostředí, kde na sebe mrkají přes stůj asistentka se svým šéfem.

Připravila jsem pro vás přehled nejčastějších témat či prvků, které se v baronetkách vyskytují, a k tomu i tipy na čtení.

Od přátelství k lásce

Začalo to jako přátelství – někteří se znají celá léta, jiní se potkali nedávno. A taky to mělo u přátelství zůstat, ale jak se říká: Kamarád, taky rád…

Muž mých snů, Výměna rolí, Dej šanci mně, Můj nejmilejší suvenýr

Od nepřátelství k lásce

Mezi láskou a nenávistí bývá často jen tenká hranice a když se ti dva začnou hašteřit až tak, že na vás jiskřičky vyskakují z knížky, to je teprve něco. Miluju při čtení tu chvilku, ve které si hlavní hrdinové uvědomí, že se vlastně zamilovali a že už vůbec necítí tu nenávist jako na začátku.

Lovec, Na vlásku, Zas tak moc souzeni si nejsme, Přísně tajné

Zakázaná láska

Neměli se zamilovat, ale přesto byla chemie mezi nimi silnější. Ať už se jedná o přítelkyni, nebo sestru nejlepšího kamaráda nebo je to nevlastní sourozenec. Láska si nevybírá.

Twisted Games: Hry na ostří nože, Zmetek, Milovaný nevlastní bratr, Ruckus: Šílená láska

Nucená blízkost

Může se jednat o „setkávačku“ v zaseklém výtahu, nutnost přespat v jednom pokoji, v jedné posteli nebo si vedle sebe náhodou sednou v letadle. Ať tak nebo tak, stojí to vždy za to.

Pauza, Sladký nepřítel, Drzý bastard, Pilot playboy

Královská rodina

Kdo by se nechtěl podívat pod pokličku královské rodině, která si hlídá své soukromí zuby nehty. Princové a princezny skvělé, ale já miluju, když v příběhu hraje svojí roli svalnatý bodyguard.

Královsky v háji, Papírová princezna, Poskvrněná svatozář, Žhavý trůn

Protiklady se přitahují

On je miliardář, ona má tři práce, aby přežila. On je vyvrhel města, ona je bývalá královna střední školy, kterou celé město miluje. Ne nadarmo se říká, že protiklady se přitahují.

Ronanovo srdce, Oheň mezi námi, Když jsme si věřili, Drzý kravaťák

Druhá šance na lásku

Jednou jim to nevyšlo, ať pro to byl jakýkoliv důvod. Možná se jejich cesty prostě jen rozešly. Co se však stane, když tomu dají ještě jednu šanci? Všechno se děje z nějakého důvodu.

Nemilosrdný rival, Znovu od začátku, Pan Náladový, Hříšné dopisy

Nejlepší kamarád sourozence

Zakázaná láska. Nemohou být spolu, vždyť co by na to řekl jeho kamarád. Nemůže si přece nic začít s jeho mladší sestrou! Ale NE se občas říká těžko.

Twisted Love: Láska na ostři nože, Tiché vody, Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda, Twisted Hate: Nenávist na ostří nože

Předstíraný vztah / zasnoubení / manželství

Moje nejoblíbenější téma v knížkách. Ať už se předstírá, co se předstírá, vždycky to končí zlomeným srdcem, protože se prostě jeden zamiluje… A pak je šťastný konec.

Sparrow, Zas tak moc ho nežeru, Fake, Graysonův slib

Svobodný rodič

Když nějakou okolností skončí na své dítě rodič sám, není to jednoduché. O to těžší je však zamilovat se znovu. Potencionální partner by se totiž měl zamilovat nejen do něj, ale i do jeho dítěte. Já obzvlášť miluju tohle téma, pokud se jedná o svobodného tatínka a do rodiny přichází roztomilá chůva, která mu nedá spát.

Láska s Liamem, Osudový dopis, Scandalous: Šokující láska, Milá Bridget, chci tě

Neplánované těhotenství

Prožili spolu jednu noc žhavého sexu, ale ani jeden nečekal, že je za devět měsíců čeká překvapení v podobě miminka.

Rozhodně ne on, Princezna a hráč, Plán

Bručoun vs. sluníčko

Většinou pozici bručouna zastává v knížkách muž. Bývá zhrzený životem, nevěří na lásku a na všechny se mračí. Do života mu však vstupuje sluníčko v podobě ženy, která je sladká jak med a díky ní zjišťuje, že život není jen černobílý.

Vzduch, který dýchá, Sladký nepřítel, Čekat na slunce, Až léto skončí

Sportovní romance

Hokejisti, fotbalisti nebo i hráči tenisu… Která z nás si nechce přečíst něco o chlápcích se sexy svalnatými těly? Samozřejmě nejde jen o ta těla. Je také zajímavé nahlédnout do života profesionálních sportovců a vidět, jak se dokáží poprat se vztahem v jejich už tak náročném stylu života.

Ty nejsi moje spřízněná duše, Jediná šance, Hříšná noc, Hra

Maloměstské romance

Když se děj odehrává na maloměstě, většinou je do vztahu hlavní dvojice zapojené celé město. Drby se nesou rychle. Má to však své kouzlo.

Travis, Syndrom hodné holky, Dokonalá hra, Kráska a hráč

Romantika z kanceláře

Mám dojem, že v knihách odehrávajících se v kancelářích je neuvěřitelné erotické napětí, ať už se jedná o kolegy nebo o vedoucího s podřízenou. Obzvlášť miluju ty knihy, kde se to hlavní dvojice snaží ututlat před celou firmou, ale zároveň se vášni oddávají za zavřenými dveřmi kanceláře.

Grace, moje spása, Výpověď, Důvodné pochybnosti, Vytočenej na Maxx

Chůva

Tohle miluju! Svobodný tatík nestíhá pečovat o svého potomka a najímá si chůvu. Nečekejte však žádnou škaredu, většinou se jedná o mladou sexy blondýnu, která se postará nejen o dítko, ale také o tatínka.

Utajené noci, Eleanor a Grey, Boháč z Park Avenue

Celebrity

Podobně jako u královské rodiny, i život celebrit je lákavý. Svět plný pozlátek, paparazzi a červených koberců.

Když jsme se proslavili, Výměna rolí, Přiznání, Jax

Milionáři

A tady nám nezbývá než se jen zasnít, jaké by to bylo, kdyby nám „Moje ženo“ říkal jeden z těchto pracháčů.

Zas tak moc ho nežeru, Skandální titulky, Pan Pracháč, Plavba zlých snů

Mafie

Mafie a zbraně. Hlavním hrdinou vždy bývá pořádný alfa samec, pro kterého je rodina a loajalita vše. Jen ty ženušky většinou donutí ke vztahu či svatbě (nejlépe únosem).

Sparrow, Ukradený polibek, Chci tě, 365 dní

Historické romance

Tohle je kapitolka sama pro sebe. Společenské sezóny jsou v plném proudu, mladé dámy doufají, že se šťastně provdají. Rodina ne vždy vyvolené muže schvaluje, protože není pravidlem, že se mladé dámy zamilují do bohatých vévodů.

Tajemství letní noci, Nesnesitelný vévoda, Vévoda pro Dianu, Pravda o lásce

Věkový rozdíl

Pro někoho tabu, pro mě naprostý skvost. Čím větší, tím lepší (ten věkový rozdíl :D)

Čas pro AvuAmerická královna, Až léto skončí, Chci tě

Když hlavní dvojice předstírá svůj vztah, zasnoubení nebo klidně i manželství, to mám v knihách nejradši já. Nebráním se však ani tématům jako neplánované těhotenství a protiklady se přitahují. Pokud je hlavní hrdina sportovec, obzvlášť hokejista, tak to je něco pro mě. Takovým kníhám prostě neodolám.

Když jsem se ptala dalších baronetek, tak se holky shodly, že mají rády téma od nepřátelství k lásce. Kači má ještě ráda sportovní romance, bručouna vs. sluníčko a obzvlášť ocení, když má kniha pořádný slow burn (= pomalu vyvíjející se romantickou linku). Týnka a Janča  se shodly, že nejraději mají v knihách zakázanou lásku, lásku mezi sourozenci a milují, když má dvojice větší věkový rozdíl. K věkovému rozdílu se ještě připojuje i Veru a ta potom ještě vyhledává knížky, kde je jeden z páru svobodným rodičem nebo dvojice vztah předstírá.

Všechny jsme se však shodly na tom, že to není o tom, že bychom četly jenom knihy, které obsahují naše nejoblíbenější témata. Sáhneme prostě po každé knize se zajímavým obalem, anotací či se jedná o další dílo našich oblíbených autorek.

Na závěr doufám, že jsem prodloužila váš seznam knih k přečtení.

Mějte se krásně a přeji vám krásné čtení.